New season 2021: Володимир Бевза став лектором Школи податкової практики від Legal High School

Експерти EUCON повертаються із новими лекціями до слухачів Legal High School! Так, 9 лютого із темою «Первинні документи на підтвердження витрат.​ Нереєстрація податкових накладних. Судова практика» адвокат, радник Юридичної групи EUCON Володимир Бевза став лектором Школи податкової практики у межах блоку «Податкове планування для бізнесу».

Щодо первинних документів на підтвердження витрат Володимир Бевза, перш за все, відзначив необхідність визначитись зі специфікою господарської діяльності та характером спірних правовідносин.​ «Кожному договору, операції та виду діяльності притаманний свій мінімальний пакет документів, які необхідно оформити та які погодили сторони.» – підкреслив спікер.

Далі лектор зосередився на питаннях ділової мети, документів, які входять / не входять до переліку первинних документів, дослідження та встановлення фактичного руху активів, недоліків у оформленні документів​, презумпції добросовісності платника та фактичного здійснення господарської операції​.

Протягом виступу експерт неодноразово звертав увагу слухачів на те, що кожен випадок є індивідуальним та потребує індивідуального підходу відповідно. Розглядаючи питання деталізації та калькуляції, Володимир Бевза дав пораду не нехтувати деталізацією, адже, на думку фахівця, калькуляція та аналіз понесення витрат на певні об’єкти можуть мати у певних випадках особливе значення.

Спікер також зупинився на аспектах послуг перевезення та поставки товару, особливостей операцій із нафтопродуктами, документації у сфері будівельних робіт та роботи зернових складів, а також детально розповів про витрати ФОП.

Лектор наголосив, що первинні документи (акти здачі-прийняття робіт, рахунки-фактури, платіжні доручення), які не містять посилання на виконання якого договору вони здійснені, не можуть вважатися достатнім та необхідним доказом отримання конкретних послуг. Не підписаний акт здачі прийняття робіт не може слугувати підставою формування даних бухгалтерського обліку як первинний документ.

Далі Володимир Бевза перейшов до детального розгляду питання нереєстрації податкових накладних. Зокрема, лектор наголосив, що рішення щодо включення в перелік ризикових платників підлягає судовому оскарження, а забезпечувати позов не можна​.

Наприкінці виступу експерт проаналізував судову практику КАС ВС у справах​ щодо витрат та податкових накладних. Так, Володимир Бевза зазначив, що як правило Верховний Суд наполягає на тому, що у разі, якщо є якась негативна інформація і певні докази, які навів контролюючий орган в акті перевірки і чітко їх обґрунтував, то платник податків зобов’язаний їх спростувати, а не просто подати певні документи без пояснення.

Партнерство

Нагороди